poniedziałek, 26 listopada 2012

Use your brain, not Facebook


Ludzie, czy wy naprawdę wierzycie, że wklejając jakiś bzdurny tekst na swojej Facebook'owej ścianie cokolwiek zmienicie odnośnie praw do tego co publikujecie w portalu?
Czy wy w ogóle czytacie te łańcuszki? Czy wklejając zdanie o tym, że trzeba coś tam opublikować nie przyszło wam do głowy, że jest to rażąco podobne do łańcuszków będących swego czasu plagą komunikatorów takich jak gadu gadu albo tlen? A już najbardziej chyba łańcuszki na śledziku na NK.pl, jeden z głównych powodów usunięcia konta na tym portalu.

I nie ważne, czy dotyczy to praw autorskich czy (nie)otrzymywania wiadomości z (nie)subskrybowanych profili. Zamiast bezmyślnego wklejania takich tekstów przeczytajcie jeszcze raz regulamin użytkowania Facebook'a i spędźcie trochę czasu dostosowując bezpieczeństwo własnych kont do swoich potrzeb. Niedawno pisałem o pilnowaniu tym jak może się skończyć nie pilnowanie swojego wizerunku w sieci. Naprawdę zamiast kopiować nowe statusy zajrzyjcie do ustawień prywatności.  A jeżeli chodzi o zdjęcia, to dodajcie do nich znak wodny/logo i już w dużym stopniu rozwiążecie problem niepowołanego użytku. No, to tyle, mam nadzieję, że nie będę musiał już brnąć przez tego typu wiadomości.

Jaby ktoś szukał dokładniejszego wytłumaczenia, to odsyłam do artykułu na gazeta.pl prawie całkowicie skopiowany z wpisu w metro blogs.

Miłego grzebania w ustawieniach prywatnośći.
Ja idę się odstresować przy RelauxPeople, do you really believe that posting some silly sentences on your Facebook wall will change anything about your copyrights to the content you have posted there?

Do you even read these texts? Do they not look similar to another hoax which you saw in your email, or other online communicators?

It doesn't matter is it about copyrights or being (un)able to (not)get notification from (not)subscribed profiles. Instead of copy-pasting a new status, read the Facebook policy on which you agreed during setting up your account and spend some time adjusting the security settings on your profiles. A few days ago I was writing what can happen when you don't take care about your online images. I repeat again, instead of copying wall posts, have a look at your privacy settings. And when it comes to photos, add a watermark/logo. It should mostly solve the problem of Facebook or associated companies using them without permission.

That's all today. I hope that I won't have to go through all those messages again tomorrow.

If any one was looking for more information it can be found here.

Wish you luck with the privacy settings.
I'm going to relax with Relaux.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz